חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איפור לטשטוש והסתרת צלקות בפנים

עשרות סוגי איפור מתקדמים, כמו קונסילרים, סרומים, קרמים וג'לים – מאפשרים להסתיר צלקות בצורה יעילה וכזו שתהיה בריאה לעור. ומה אומרים המחקרים בתחום?

פיקח לא נכנס למקומות שחכם יודע לצאת מהם, וזה נכון גם בתחום הצלקות: הדרך הכי טובה להיות נטול צלקות לא אסתטיות הייתה ונותרה להימנע מהפציעה שעלולה לגרום להצטלקות; או, במקרה של חבלה שכבר התרחשה, לנסות למנוע מהצלקת הראשונית להפוך לגדולה ובולטת – וזאת באמצעות טיפול תומך, כמו שמירה קפדנית על לחות האיזור ועל ידי מריחת קלו קוט ג'ל סיליקון.

למרבה הצער ומסיבות שונות (כגון אופי וסוג הפציעה, הגנטיקה הייחודית שלך או היעדר טיפול תומך בזמן הנכון) לא תמיד אנחנו מצליחים למנוע היווצרות של צלקות עבות ובולטות בגופנו. זה דבר אחד כאשר הצלקת המעובה והמוגבהת מופיעה באיזור נסתר יחסית – ועניין אחר כאשר הצלקת היא באיזור חשוף ורגיש, כמו הפנים שלנו. צלקת כזו עלולה לגרום לפגיעה בביטחון העצמי ובדימוי העצמי שלנו.

לקריאה נוספת: כיצד ניתן למנוע מצלקת להפוך לפתולוגית? מדריך מעשי לצלקות אבנורמליות

ברפואה מקובלות שיטות שונות לטשטוש צלקת קיימת (כזו שכבר סיימה את התפתחותה), בהן הקפאה (קריותרפיה); הזרקה של סטרואידים אל הצלקת; שימוש במגוון מכשירי לייזר, המסייעים להפחית את האדמומיות ועשויים לשפר את המרקם ואת גמישות העור באיזור; וכמובן קיימות גם טכניקות ניתוחיות בכירורגיה פלסטית, היכולות לסייע בהקטנת וצמצום צלקת.

כל השיטות הללו אינן נותנות תמיד פתרון מושלם, מלא או אפילו מספק – כדי להשיג תוצאה קוסמטית ואסתטית טובה יותר, מקובל כיום להשתמש באיפור לטשטוש צלקות. האיפור יכול להשלים את הפעולה הרפואית ולעתים הוא מגיע גם במקום ההליך עצמו.

בעבר, מייק-אפ לטשטוש צלקות כלל איפור כבד, לא טבעי, שדרש מיומנות רבה והתוצאה שלו הייתה, פעמים רבות, מלאכותית ובולטת. למרבה המזל, שוק הקוסמטיקה התקדם מאוד ופיתוחים טכניים כימיים חדשניים בהרכב המוצרים, הביאו למגוון רחב יותר של מוצרים להסתרת צלקות ולכניסת האיפור "בדלת הקדמית" אל שולחן הטיפולים.

איפור רפואי נחשב כיום כחלק אינטגרלי מהטיפול עצמו – לדוגמה, מנתחים פלסטיים עושים שימוש באלגוריתם איפור מובנה, הממליץ להם מתי, כיצד ואחרי אילו פרוצדורות כדאי להם להמליץ למטופליהם להשתמש במוצרי איפור, כדי להקטין את סיבוכי ההליך ואת זמן ההתאוששות ממנו.

כיום ניתן למצוא על המדף עשרות רבות של מוצרי איפור מתקדמים לטשטוש והסתרת צלקות (Scar Camouflage Makeup). מוצרים אלו מגיעים בתצורות מגוונות, כמו קרם (Cream), סרום (Serum), קונסילר (Concealer), ג'ל (Gel), אבקה (Powder) ושמן (Oil).

כדי שאיפור יוגדר "רפואי" הוא צריך להיות בטוח לשימוש גם על עור עם פגמים; היפואלרגני; נון-קומודוגני; מכיל מסנן קרינה עם מקדם גבוה; עמיד למים ולזיעה; ובנוסף, קל להסרה.

מבחר המוצרים, מגוון התצורות והטכנולוגיות החדשניות שבהן נעשה שימוש בתעשייה – מגדילים מאוד את הסיכוי למצוא פתרון איפור מותאם אישית לכל צלקת וצלקת, שגם יהיה בריא לעור וגם ייראה מצוין.

מומלץ להתייעץ עם אשת מקצוע מתחום הרפואה, כמו רופאת עור או כירורגית פלסטית ועם אשת מקצוע מתחום הטיפוח, כמו קוסמטיקאית או מאפרת – כדי לדעת להתאים את האיפור בדיוק לצלקת שלך ולעור שלך.

מחקרים שנערכו בתחום הדגימו השפעות חיוביות לשימוש באיפור להסתרת צלקות. היתרונות הפסיכולוגיים של השימוש במייק אפ ובקונסילרים כללו: שיפור בדימוי הגופני של המטופלים; דיווח שיותר קל להם להסתכל על עצמם במראה (מאז השימוש באיפור); שיפור בביטחון העצמי; המטופלים שבו וחזרו לדאוג לעצמם; דווח על עלייה בהערכה העצמית וכן על עלייה באופטימיות וביכולת להסתכל אל העתיד.

בנוסף להשפעות הפסיכולוגיות הפנימיות, המחקרים מצאו שלהסתרת נגעים גלויים מאוד יש השלכות חברתיות חיוביות, שכללו: חזרה לפעילויות חברתיות; שיפור במערכות היחסים עם אחרים – דבר המביא לקץ תחושת הבידוד שלהם; מבטים "פולשניים" (שליליים, תוקפניים) מאחרים נחווים בפחות אינטנסיביות; ניתן לשים לב שוב למבטים "מאשרים" (חיוביים, נעימים) מאנשים אחרים; ניתן להמשיך לעבוד או להישאר בעבודה, אם רוצים זאת.

 

קלו קוט ג'ל סיליקון: מוכח מחקרית כמסייע במניעה וטיפול בצלקות

קלו קוט מאושר על ידי משרד הבריאות (אמ"ר מס' 2140001) כמסייע במניעה וטיפול בצלקות שנגרמו מסיבות שונות, כגון פציעה, חתך, כוויה וכו'. קלו קוט משפר את מראה הצלקת ומזרז את החלמתה. לקלו קוט יש מגוון מוצרים המתאימים לפי סוג הצלקת ומיקומה בגוף:

קלו קוט UV – מכיל מסנן קרינה SPF30 ולכן מתאים במיוחד לצלקות באיזורי גוף חשופים כגון פנים, ידיים וצוואר. מתאים לשימוש גם בילדים מגיל 3 חודשים. למידע נוסף>>

קלו קוט ג'ל – מתאים במיוחד לאיזורי גוף מוסתרים כגון בטן וגב. מתאים לשימוש גם בילדים מגיל 3 חודשים. למידע נוסף>>

קלו קוט תרסיס – אינו דורש מגע יד בצלקת ומכיל כמות גדולה של ג'ל סיליקון. מתאים במיוחד לצלקות גדולות ו/או מפושטות כגון צלקת מניתוח לב/חזה, או לצלקות כואבות ו/או רגישות למגע כגון צלקת מניתוח קיסרי. למידע נוסף>>

יש להשתמש בקלו קוט רק על עור סגור שאינו מפריש.

 

 

 

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר

היכן לרכוש?

ניתן לרכוש את מוצרי קלו קוט בכל רשתות הפארם, בבתי המרקחת הפרטיים, בבתי המרקחת של קופות החולים ובבתי המרקחת הדיגיטליים.

למה קלו קוט

נוסחת הסיליקון הייחודית של קלו קוט (Kelo-cote) פותחה במיוחד כמסייעת במניעה וטיפול בצלקות. במחקרים רפואיים הוכח שמריחה של קלו קוט על פני הצלקת יכולה למנוע התפתחות צלקת אדומה ובולטת ולהאיץ את קצב ההחלמה של הצלקת.

הוראות שימוש

למניעת התפתחות צלקת אדומה ובולטת יש להתחיל להשתמש בקלו קוט (Kelo Cote) לאחר סגירת הפצע ונפילת הגלד ו/או לאחר הוצאת התפרים – על עור סגור ויבש (שאינו מפריש).

מחקרים קליניים

קלו קוט (Kelo Cote) יעיל כמו יריעות סיליקון בטיפול בצלקות היפרטרופיות וקלואידיות, אך נח יותר לשימוש ומשפר היענות לטיפול.