קלו קוט וסוגי צלקות

הטיפול הטוב ביותר לצלקת הוא מניעתה.
ההנחיות הבינלאומיות העדכניות (2014) למניעה וטיפול בצלקות קובעות: ג'ל סיליקון נמצא בקו הטיפולי הראשון במניעת התפתחות צלקות לא תקינות. כמו-כן, הגנה על הצלקת מפני קרינת השמש חיונית למניעה ולמזעור היפר פיגמנטציה.

קלו קוט הינו ג'ל סיליקון המיועד למניעה וטיפול בצלקות ומאושר ע"י ה FDA, CE  ומשרד הבריאות. קלו קוט UV גם מטפל בצלקת וגם מכיל  SPF30.

ישנם מקרים בהם הצלקת אינה נראית יפה. לעיתים היא "מתרוממת"  ובולטת  מעל פני העור כשצבעה בדרך כלל אדום. צלקת כזו מוגדרת כצלקת אבנורמלית. מבחינים בין שני סוגים עיקריים של צלקות אבנורמליות:
צלקת היפרטרופית (Hypertrophic scar)  – נגרמת כתוצאה מהליך של ריפוי פצע מעבר לגודלו הטבעי. צלקת היפרטרופית חלקה, מוגבהת, בעלת שוליים מוגדרים ופיגמנטציה. בנוסף, הצלקת בעלת רקמה סיבית ורגישות גבוהה יותר.
קלואיד (Keloid) – צמיחת יתר של רקמת צלקת באזור עור פגוע. הרקמה הנוצרת באזור גדלה מעבר לגבולות הפצע המקוריים, היא קשה, מוגבהת ומעוגלת. קלואידים נוצרים בד"כ באנשים כהי עור ונוטים להחמיר עם הזמן.

קלו קוט מיועד למניעה וטיפול בצלקות חדשות וישנות כולל צלקות היפרטרופיות וקלואידים הנגרמים כתוצאה מ:

פציעות וחתכים
ניתוחים רפואיים
ניתוחים קיסריים
ניתוחים אסתטיים
כוויות
טראומה (כגון נשיכות בע"ח, צריבת מדוזות וכד')

כן, במרבית המקרים.
מחקרים רפואיים הוכיחו כי קלו קוט משטח ומרכך את הצלקת, מפחית את שינויי הצבע והופך את הצלקת לחלקה יותר. קלו קוט הוכח כיעיל בטיפול בצלקות מוגבהות ו/או אדומות ו/או מגרדות ו/או כואבות ו/או נוקשות, שגילן עד 6 שנים. קלו קוט מסייע בריכוך והשטחת צלקת מוגבהת ובהפחתת אודם או שינויי צבע הקשורים לצלקת. הוא גם מסייע בהפחתת גרד ואי נוחות שאתם עשויים לחוש בעקבות הצלקת.

שימו לב כי קלו קוט יעיל גם במניעת התפתחות צלקות היפרטרופיות וקלואידים. לכן מומלץ להתחיל את השימוש בקלו קוט מיד לאחר סגירת הפצע ונפילת הגלד.

לצערנו, אין שום טיפול / תרופה עם 100% יעילות.
עם זאת, בטיפול מוקדם בצלקת עם קלו קוט, אחוזי היעילות גבוהים מאוד.
על-סמך מחקרים רפואיים אחוזי היעילות משתנים בהתאם לגיל הצלקת, לפי התרשים הבא:

צלקת בת עד חצי שנה 85%
צלקת בת חצי שנה - שנתיים 80%
צלקת בת שנתיים - 4 שנים 70%
צלקת בת 4 - 6 שנים 50%
צלקת בת 6 שנים ויותר אין נתונים%

קלו קוט יעיל בשיפור הצבע של הצלקת ובהשטחת השוליים המוגבהים. יחד עם זאת, קלו קוט אינו מיועד לטיפול בצלקות שקועות ללא שוליים מוגבהים. אם יש לכם צלקות אקנה או אבעבועות רוח, התייעצו עם רופא העור.

קלו קוט הראה יעילות בטיפול בצלקות שגילן עד 4 שנים. יחד עם זאת, יש לדעת שככל שהצלקת ישנה יותר מידת ההשפעה פוחתת ואחוזי השיפור קטנים.
בטווח של השנתיים הראשונות מידת ההשפעה של קלו קוט היא הגבוהה ביותר.

קלו קוט אושר ע"י ה- FDA כטיפול יעיל כמו יריעות סיליקון. יתרונות  קלו קוט:

קל ונוח לשימוש.
דיסקרטי – שקוף ואינו נראה, מתאים לשימוש באזורים חשופים.
פחות תופעות לוואי ותגובות אלרגיות.
מתאים גם לאזורי מפרקים (בהם לא ניתן לשים יריעה).

לפי המלצות בינלאומיות לטיפול בצלקת, ניתן לשלב ג'ל סיליקון (דוגמת קלו קוט) עם טיפולים נוספים בצלקת, כגון: טיפולי לייזר, הזרקת סטרואידים, ניתוחים וחבישות לחץ.

"העלמת צלקות" הינו ביטוי שגוי. ניתן לשפר את מראה הצלקת אך לא ניתן להעלים אותה.
הנחיות בינלאומיות לטיפול בצלקות ממליצות על ג'ל סיליקון, דוגמת קלו קוט, בקו ראשון במניעת התפתחות צלקת לא תקינה וטיפול בצלקת קיימת.

הרשמה לקבלת הניוזלטר

היכן לרכוש?

ניתן לרכוש את מוצרי קלו קוט בכל רשתות הפארם, בבתי המרקחת הפרטיים, בבתי המרקחת של קופות החולים ובבתי המרקחת הדיגיטליים.

למה קלו קוט

נוסחת הסיליקון הייחודית של קלו קוט (Kelo-cote) פותחה במיוחד כמסייעת במניעה וטיפול בצלקות. במחקרים רפואיים הוכח שמריחה של קלו קוט על פני הצלקת יכולה למנוע התפתחות צלקת אדומה ובולטת ולהאיץ את קצב ההחלמה של הצלקת.​

הוראות שימוש​

למניעת התפתחות צלקת אדומה ובולטת יש להתחיל להשתמש בקלו קוט (Kelo Cote) לאחר סגירת הפצע ונפילת הגלד ו/או לאחר הוצאת התפרים – על עור סגור ויבש (שאינו מפריש).​

מחקרים קליניים​

קלו קוט (Kelo Cote) יעיל כמו יריעות סיליקון בטיפול בצלקות היפרטרופיות וקלואידיות, אך נח יותר לשימוש ומשפר היענות לטיפול.​