חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

צלקת בפנים

טיפול בצלקת בפנים

הפנים הן החלק הקדמי של הראש מן המצח ועד הסנטר, שבו מצויים העיניים, האף והפה. המילה "פנים" נגזרת מן השורש פ-נ-ה/י משום שהם פונים קדימה ולמעשה, מהווים את כרטיס הביקור שלנו. לכן, האסתטיקה של הפנים חשובה לנו כל-כך. צלקת לא אסתטית בפנים עלולה לגרום לפגיעה משמעותית בבטחון העצמי ולכן יש חשיבות רבה למניעה וטיפול במצבים העלולים לגרום לצלקת כזו. 

מכיוון שהפנים הן אזור חשוף לקרני שמש, ההתמודדות בטיפול בצלקת כפולה:

  • יש לטפל בצלקת ו/או להאיץ את החלמתה ולמנוע התפתחות צלקת אבנורמלית (לא תקינה / אדומה ובולטת).
  • יש להימנע מחשיפה לשמש ו/או להגן על הצלקת מפני הקרינה.

רגישות מיוחדת לצלקות בפנים

רגישות זו גורמת לצלקת "להשתזף" בקלות – דבר היכול לגרום לה להפוך לחומה ובולטת יותר (היפר-פיגמנטציה). 
בין אם הצלקת היא תוצאה של תפירת חתך ובין אם הצלקת היא חלק מהריפוי הטבעי של פצע, יש להגן עליה מפני השמש כל עוד היא בתהליך ההבשלה (כל עוד הצלקת אדומה או ורודה). על פי חקר מקרים, תהליך זה עשוי להימשך בין 6 חודשים ל- 3 שנים. חשיפה לשמש של צלקת טרייה או של צלקת שנוצרה לאחרונה עלולה להביא לפיגמנטציה ארוכת-טווח לא רצויה. פיגמנטציה מוגברת עלולה להיות לא אסתטית בהשוואה לעור הבריא שמסביב. חלק בלתי נפרד מהטיפול בהיפר-פיגמנטציה ומניעת החמרתה הוא הגנה מפני השמש.

קלו קוט UV מכיל מסנן קרינה SPF30 – מסייע במניעה וטיפול בצלקות באיזורים חשופים כמו פנים, צוואר וידיים.

הרשמה לקבלת הניוזלטר

היכן לרכוש?

ניתן לרכוש את מוצרי קלו קוט בכל רשתות הפארם, בבתי המרקחת הפרטיים, בבתי המרקחת של קופות החולים ובבתי המרקחת הדיגיטליים.

למה קלו קוט

נוסחת הסיליקון הייחודית של קלו קוט (Kelo-cote) פותחה במיוחד כמסייעת במניעה וטיפול בצלקות. במחקרים רפואיים הוכח שמריחה של קלו קוט על פני הצלקת יכולה למנוע התפתחות צלקת אדומה ובולטת ולהאיץ את קצב ההחלמה של הצלקת.

הוראות שימוש

למניעת התפתחות צלקת אדומה ובולטת יש להתחיל להשתמש בקלו קוט (Kelo Cote) לאחר סגירת הפצע ונפילת הגלד ו/או לאחר הוצאת התפרים – על עור סגור ויבש (שאינו מפריש).

מחקרים קליניים

קלו קוט (Kelo Cote) יעיל כמו יריעות סיליקון בטיפול בצלקות היפרטרופיות וקלואידיות, אך נח יותר לשימוש ומשפר היענות לטיפול.