חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

צלקות הן לא גזירה משמיים

צלקת בגב

צלקות הן לא גזירה משמיים

רוצים לדעת מדוע חשוב לטפל בצלקות, מתי להתחיל לטפל בה וכיצד ניתן לסייע בזירוז החלמתה ובצמצומה? הכתבה הזו בשבילכם!

קֶלוֹ-קוֹט (Kelo-Cote), המותג המצליח בישראל למניעה וטיפול בצלקות למעלה מ – 20 שנה. קלו-קוט מבוסס על נוסחת סיליקון ייחודית המוגנת בפטנט, והוא מציג יעילות קלינית מוכחת בטיפול בצלקות שנגרמו מפציעות, ניתוחים, כוויות וטראומות

מדוע חשוב לטפל בצלקת?
צלקת היא השלב האחרון של תהליך שבו הגוף מתקן חתך או פגיעה אחרת בעור ו"משלים את החסר" באמצעות רקמת צלקת, באיכות נמוכה יותר מהעור המקורי. הסיבות האסתטיות לטיפול בצלקת הן כמעט ברורות מאליהן, אבל מעבר לכך, צלקת יכולה לגרום לפגיעה בתפקוד (למשל: קושי בתזוזת מפרקים), לתסמינים לא רצויים (כאב, גרד, אודם וכד') ולבעיות נוספות.

צלקות – לא גזירה משמיים

בעבר, התייחסו הרופאים לצלקות כאל גזירת גורל שאין מה לעשות איתה וניסו לנחם את המטופלים עם משפטים כמו "הרווחת את הצלקת הזאת ביושר", "זה סמל לאומץ" וכו'. בשנים האחרונות חלה תמורה בגישה הרפואית וכיום צלקת נחשבת למצב רפואי שניתן למנוע אותו ו/או לטפל בו.

מתי כדאי להתחיל טיפול בצלקת?
רצוי להתחיל טיפול בצלקת מוקדם ככל האפשר, מייד עם הסרת התפרים ו/או נשירת הגלד מהפצע.

מה אומרים המומחים?
ההנחיות הקליניות הבינלאומית לטיפול בצלקות קובעות שג'ל סיליקון מתאים לטיפול בקו ראשון והוא הטיפול המועדף במניעת צלקות אבנורמליות (מוגבהות ובולטות). כמו כן, ג'ל סיליקון הוא טיפול מועדף במקרים של צלקות גדולות, צלקות באזורי המפרקים והפנים ובטיפול בצלקות במקומות עם אקלים חם ולח.

קלו קוט – ניסיון ששווה ביטחון
קלו קוט היה הראשון שהביא לישראל את בשורת הג'ל: עד להשקתו בארץ, היה נהוג להשתמש ביריעות סיליקון לטיפול בצלקות. הדבר היה מורכב ובחלק מהמקרים (כמו בצלקות בפנים) פחות מעשי. ג'ל הסיליקון של קלו קוט כבש את השוק במהרה, בין היתר בזכות קלות ונוחות השימוש בו והיכולת למרוח אותו גם באזור הפנים וגם באזורי המפרקים. הג'ל מתייבש במהירות ויוצר יריעה דקה, גמישה ונושמת, המאפשרת לגוף לטפל בצלקת ולזרז את החלמתה. מותג קלו קוט משווק בעולם עשרות שנים ובישראל חוגג 20 שנה של מניעה וטיפול בצלקות.

למנוע, לזרז, לשפר
קלו-קוט יכול למנוע התפתחות של צלקת אבנורמלית, כלומר צלקת אדומה ובולטת (בז'רגון הרפואי: "צלקת היפרטרופית" ו"צלקת קלואידית"). בנוסף, הוא יכול לזרז ולקצר את משך ההחלמה של הצלקת, משנה וחצי-שנתיים – לכ-3 חודשים; ולשפר את המראה של צלקת שקיימת עד שנתיים (לרכך, לשטח, להפחית אודם, כאב וגרד). מוצרי קלו קוט שקופים ומתייבשים במהירות ומתאימים גם לטיפול באזורי המפרקים.

כיצד מסייעת נוסחת הסיליקון הייחודית בקלו קוט לטפל בצלקת?
לקלו קוט נוסחת סיליקון ייחודית, המוגנת בפטנט. השילוב הייחודי של רכיבי הסיליקון נצמדים לעור, מתייבשים תוך דקות ומייצרים שכבה גמישה ונושמת. שכבת הסיליקון מסייעת ליצור סביבה אופטימלית לריפוי צלקת, עם רמת לחות מתאימה, שתסייע לייצר קולגן בכמות הנכונה. בנוסף, השכבה מונעת מחיידקים לחדור לצלקת ומאפשרת לגוף לבצע תהליכי ריפוי טבעיים.

מוצרי קלו קוט בהתאמה לסוג הצלקת
לקלו קוט מגוון מוצרים המתאימים לפי מצב הצלקת: 

קלו-קוט UV מתאים במיוחד לצלקות באזורים חשופים כמו פנים, צוואר, חזה עליון וידיים.  מכיל מסנן קרינה SPF30 ומתאים גם בילדים מגיל 3 חודשים ומעלה.

קלו-קוט ג'ל מתאים במיוחד לאזורי גוף מוסתרים כגון בטן וגב. משאים לשימוש גם לילדים מגיל 3 חודשים ומעלה. 

קלו-קוט תרסיס מתאים במיוחד לצלקות כואבות ו/או גדולות, מאחר שמכיל כמות גדולה ואינו דורש מגע יד.

ניתן לרכוש את מוצרי קלו קוט בכל קופות החולים, רשתות הפארם, בתי המרקחת הפרטיים ואתרי האונליין. המחירים משתנים בהתאם למקום הרכישה.

הכתבה פורסמה לראשונה ב-YNET

הרשמה לקבלת הניוזלטר

היכן לרכוש?

ניתן לרכוש את מוצרי קלו קוט בכל רשתות הפארם, בבתי המרקחת הפרטיים, בבתי המרקחת של קופות החולים ובבתי המרקחת הדיגיטליים.

למה קלו קוט

נוסחת הסיליקון הייחודית של קלו קוט (Kelo-cote) פותחה במיוחד כמסייעת במניעה וטיפול בצלקות. במחקרים רפואיים הוכח שמריחה של קלו קוט על פני הצלקת יכולה למנוע התפתחות צלקת אדומה ובולטת ולהאיץ את קצב ההחלמה של הצלקת.​

הוראות שימוש​

למניעת התפתחות צלקת אדומה ובולטת יש להתחיל להשתמש בקלו קוט (Kelo Cote) לאחר סגירת הפצע ונפילת הגלד ו/או לאחר הוצאת התפרים – על עור סגור ויבש (שאינו מפריש).​

מחקרים קליניים​

קלו קוט (Kelo Cote) יעיל כמו יריעות סיליקון בטיפול בצלקות היפרטרופיות וקלואידיות, אך נח יותר לשימוש ומשפר היענות לטיפול.​