צלקות?!

הניסיון שלנו זה הבטחון שלכם!

חוגגים 20 שנה בישראל!

צלקות זה לא משחק ילדים

5 דברים שחשוב לדעת על הטיפול בצלקות אצל ילדים

פציעות בתקופת הילדות, בסביבה הביתית ובמהלך פעילויות פנאי, הן תופעה שכיחה ביותר. למרבה הפלא, שיעורן אינו פוחת באופן משמעותי לאורך השנים (בניגוד לפגיעות מתאונות דרכים, למשל). מפציעות אלו עלולות להתפתח צלקות אדומות, מגרדות, בולטות או שונות בצבען מהעור הבריא שסביבן. בהעדר התערבות נכונה ברגע המתאים, הצלקות עלולות להוות תזכורת כואבת לפציעה לאורך כל החיים.

עובדה זאת, בצרוף העומס העצום המוטל על המרכזים לרפואה דחופה ואי היכולת לטפל כראוי במאות הילדים המגיעים אליהם מידי שנה, מטילה אחריות נוספת על רופאי העור ורופאי הילדים. לכן, אנחנו שמחים לעדכן אותך במידע שיסייע בטיפול בצלקות בגיל הילדות והנעורים:

ילדים נפצעים יותר

ילדים חווים ולומדים את העולם תוך כדי משחק – הם רצים, משתוללים, חוקרים ומתנסים. פעמים לא מעטות, משחקים אלו מלווים בנפילות ובפציעות:

34% מכלל הילדים שהובאו לחדרי מיון בשנת 2015 פונו לשם בעקבות פגיעה חיצונית.
36% מאשפוזי ילדים בשנה זו נבעו מנפילות. חלק ניכר מילדים אלה יפתח צלקות במקום הנפילה.

Rafa_KeloKote_icon_02

צלקות לכל החיים

ל-32% מהילדים ובני הנוער יש צלקות בגדלים שונים ובמיקומים שונים, כתוצאה מפציעות.
עורם של ילדים, רגיש יותר מעורם של מבוגרים. שריטות ופצעים שטחיים, במרבית המקרים יתרפאו מעצמם ולא ישאירו סימן, אך פצעים ושריטות עמוקים יותר עלולים להותיר צלקות בעור, לעיתים לכל החיים.

צלקת נפשית

הביטוי "צלקת נפשית" אינו מקרי. לעיתים, בעיקר אצל ילדים
ובני נוער, צלקת על העור (בעיקר אם היא צלקת אבנורמלית שלא נרפאה כראוי) מלווה בתחושות נפשיות של בושה והסתרה.
בנוסף, צלקות עלולות להגביל את הילד מבחינה פיזית: כאשר הצלקת הנשארת על הגוף בולטת ואדומה היא עלולה לגרום לילד לגרד ולאי נוחות ואף עלולה להגביל את טווח התנועה של איברים מסוימים בגלל חוסר גמישותה.

Rafa_KeloKote_icon_04

טיפול מהר ובזמן ימנע צלקות

ההיבטים הפיזיים והנפשיים מחייבים לטפל בצלקות כמה שיותר
מהר. המועד האידיאלי להתערבות הינו מיד כשהעור מתחיל לרפא את עצמו – לאחר סגירת הפצע ונפילת הגלד, כשהעור סגור ויבש. בשלב זה, מומלץ לנסות למנוע את היווצרותה של צלקת בולטת, מגרדת, או בעלת פיגמנטציה חריגה, אותה קשה יותר לרפא בהמשך.

Rafa_KeloKote_icon_05

ג'ל סיליקון הוכח כאידיאלי לטיפול בצלקות בגיל צעיר

ההנחיות הבינלאומיות לטיפול בצלקת קובעות כי שימוש בג'ל
סיליקון, דוגמת קלו קוט, נמצא בקו הטיפולי הראשון בטיפול ובמניעת צלקות היפרטרופיות וטיפול מועדף בקלואידים מינוריים.
ג'ל סיליקון, כדוגמת קלו קוט ג'ל, מקצר את תהליך החלמת הצלקת משנה וחצי, בדרך כלל, לכשלושה חודשים. הג'ל משפר את מראה הצלקת: מרכך ומשטח אותה ומפחית אודם, כאב, גרד ונוקשות. כשמדובר בילדים, שלא תמיד מתאפקים מלגרד את הצלקת, קיצור זמן הריפוי הוא משמעותי ביותר.
כמו כן, הנחיות Surgery Dermatologic for Society American קובעות כי במקרים רבים לג'ל יש עדיפות על פני יריעות סיליקון. דבר זה נכון במיוחד כשמדובר בילדים:

 • הג'ל שקוף ולכן אינו חושף את הילדים לתחושות בושה.
 • הג'ל פותר את הבעיות הנובעות מכך שילדים נוטים
  להתנגד לתהליך השיקומי ולקלף את יריעות הסיליקון.
 • הג'ל מתאים לאזורים שקשה לשים בהם יריעות סילקון,
  כגון מפרקים ואזורי גוף כגון פנים וצוואר.

הרשמה לקבלת ניוזלטר  אני מאשר קבלת חומרים פרסומיים ואחרים מחברת מעבדות רפא בע"מ באמצעות דוא"ל ו- SMS, ואני מסכים למדיניות הפרטיות של רפא.

  היכן לרכוש?

  ניתן לרכוש את מוצרי קלו קוט למניעה וטיפול בצלקות בכל רשתות הפארם, בבתי המרקחת הפרטיים, בבתי המרקחת של קופות החולים ובבתי המרקחת הדיגיטליים.

  לחצו לרשימת אתרי הרכישה