חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מיתוסים על צלקות

תחום העור בכלל והצלקות בפרט, מלא בשלל רעיונות יצירתיים וסיפורי סבתא. להלן מספר מיתוסים על עור וצלקות, ומידע שינסה לפזר את הערפל ולהבהיר מהי עובדה ומהי המצאה.

לא נכון. קרני השמש יוצרות היפר-פיגמנטציה בעור (התכהות של העור), מה שגורם לצלקת לבלוט עוד יותר. יש להימנע מחשיפת הצלקת לשמש, ולהשתמש בקלו קוט UV עם מסנן קרינה.

לא נכון. במהלך הטבעי של ריפוי העור ישנו ייצור קולגן והרס קולגן עודף, שבסופו נוצרת צלקת. כאשר תהליך זה משתבש, אין הרס של הקולגן העודף ונוצרת צלקת בולטת, מוגבהת ולא יפה – צלקת אבנורמאלית. טיפול בג'ל סיליקון יכול למנוע התפתחות צלקת אבנורמלית. ג'ל קלו קוט מסייע ליצור סביבה מאוזנת, מעודד הרס קולגן עודף ומפחית את הסיכון להתפתחות צלקת אבנורמאלית.

לא נכון. צלקות לא נעלמות לחלוטין. במרבית המקרים תוך כשנה וחצי הן עשויות להתבהר בהדרגה. כדי להקטין את הסיכון להתפתחות צלקת לא יפה, מגרדת, אדומה או מוגבהת, מומלץ לטפל בצלקת. ההנחיות הבינלאומיות לטיפול בצלקת קובעות: ג'ל סיליקון נמצא בקו הטיפולי הראשון במניעת התפתחות צלקות לא תקינות והינו שיטה מועדפת בטיפול בצלקות היפרטרופיות וקלואידים מינוריים.

קלו קוט הוא ג'ל הסיליקון המומלץ על ידי רופאי העור, הפלסטיקאים, רופאי הילדים והרוקחים בישראל.

לא נכון. צלקת אדומה מניתוח או מפציעה היא תוצאה של היווצרות כלי דם חדשים באזור העור שנפצע. אם האזור מודלק, יתכן שיתפתח זיהום וכתוצאה מכך יכולה להיווצר צלקת שתישאר לאורך זמן. לאחר שפצע הניתוח החלים, מומלץ למרוח ג'ל סיליקון על מנת למנוע התפתחות צלקת אבנורמאלית.

לא נכון. ניתוח פלסטי הוא הליך כירורגי לכל דבר המערב פציעה של העור. העור יתחיל תהליך של ריפוי עצמי שבסופו תיווצר צלקת. במרבית המקרים תוך כשנה וחצי הצלקת תתבהר בהדרגה, אך יתכנו מצבים בהם תתפתח צלקת אבנורמלית (אדומה ובולטת). ניתן למנוע התפתחות צלקת אבנורמלית על ידי שימוש בקלו קוט ג'ל / UV או תרסיס.

לא נכון. אמנם קיים סיכון גבוה יותר להתפתחות צלקת קלואידית בגילאי 10 עד 30, אך צלקת כזו יכולה להתפתח גם בגיל מאוחר יותר. ההבדל הוא שתהליך ריפוי העור אצל אנשים מבוגרים איטי יותר ויש לעורם פחות נטייה לריפוי "יתר" הגורם לצלקת גדולה ועבה יותר.

נכון. נטייה גנטית עשויה להשפיע על משך הזמן שייקח לפצע להחלים. אנשים בעלי עור כהה, או כאלה עם פיגמנטציה בעור, ג'ינג'ים או נמשים רבים, הם בעלי סיכון גבוה יותר לפתח צלקת אבנורמלית, במיוחד קלואידים.

לא נכון. "העלמת צלקות" הינו ביטוי שגוי. ניתן לשפר את מראה הצלקת אך לא ניתן להעלים אותה.

ההנחיות  הבינלאומיות לטיפול בצלקת קובעות: ג'ל סיליקון נמצא בקו הטיפולי הראשון במניעת התפתחות צלקות לא תקינות והינו שיטה מועדפת בטיפול בצלקות היפרטרופיות וקלואידים מינוריים.

לא נכון. תהליכי ההחלמה ותיקון רקמת הצלקת הינם ארוכים ונמשכים בדרך כלל כשנה וחצי. ככל שזמן ההחלמה מתארך, קיים סיכוי גדול יותר לצלקת בולטת.  מחקרים מראים שג'ל סיליקון יכול להאיץ את שיפור מראה הצלקת ולקצר משמעותית את תהליך ההחלמה לשלושה חודשים. בנוסף, תהליך ריפוי העור עלול להשתבש ולגרום להיווצרות צלקת אבנורמלית. צלקת אבנורמלית היא צלקת לא תקינה – מתרוממת ובולטת מעל פני העור וצבעה בדרך כלל אדום. ניתן למנוע התפתחות צלקת אבנורמלית באמצעות טיפול מוקדם  בקלו קוט.

לא נכון. ראשית, אין דרך להעלים צלקות. שנית, אין מחקרים שהוכיחו את יעילותם של שמנים טבעיים בטיפול ו/או במניעה של צלקות.

הרשמה לקבלת הניוזלטר

היכן לרכוש?

ניתן לרכוש את מוצרי קלו קוט בכל רשתות הפארם, בבתי המרקחת הפרטיים, בבתי המרקחת של קופות החולים ובבתי המרקחת הדיגיטליים.

למה קלו קוט

נוסחת הסיליקון הייחודית של קלו קוט (Kelo-cote) פותחה במיוחד כמסייעת במניעה וטיפול בצלקות. במחקרים רפואיים הוכח שמריחה של קלו קוט על פני הצלקת יכולה למנוע התפתחות צלקת אדומה ובולטת ולהאיץ את קצב ההחלמה של הצלקת.

הוראות שימוש

למניעת התפתחות צלקת אדומה ובולטת יש להתחיל להשתמש בקלו קוט (Kelo Cote) לאחר סגירת הפצע ונפילת הגלד ו/או לאחר הוצאת התפרים – על עור סגור ויבש (שאינו מפריש).

מחקרים קליניים

קלו קוט (Kelo Cote) יעיל כמו יריעות סיליקון בטיפול בצלקות היפרטרופיות וקלואידיות, אך נח יותר לשימוש ומשפר היענות לטיפול.