חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כיצד נוצרת צלקת?

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגופינו. כל זמן שהעור נותר ללא פגע הוא מגן ביעילות על הרקמות שמתחתיו ומהווה מחסום ראשוני מפני כניסת גורמים מזהמים לגוף. על מנת לבצע תפקיד חשוב זה ניחן העור ביכולת התחדשות – גם לאחר שנחשף לשריטה, חבלה, ניתוח או פציעה, העור שומר על שלמותו.

העור מורכב משלוש שכבות עיקריות:

העור מורכב משלוש שכבות עיקריות
השכבה העליונה (אפידרמיס) היא שכבת התאים החיצוניים, הפועלת כמגן הראשוני של הגוף.
השכבה האמצעית (דרמיס) עבה וגמישה ובה נמצאים שפע של כלי דם, עצבים, בלוטות זיעה וזקיקי שיער.
השכבה הפנימית (היפודרמיס, סאב-קוטן) מכילה כלי דם גדולים יותר ורקמת שומן.

לאחר כל פציעה נשלחים אותות לגוף לרפא את האזור שנפגע. כדי לרפא את הפציעה, הדם נקרש ותאים מיוחדים בשם פיברובלסטים נשלחים לאזור הפצוע ומייצרים סיבי קולגן – חלבון האחראי בין היתר על חיבור ואיחוי רקמת העור.

תהליכי שיפור ותיקון רקמת הצלקת הם ארוכים, ונמשכים בדרך כלל כשנה וחצי. מחקרים מראים שג'ל סיליקון יכול להאיץ את שיפור מראה הצלקת ולקצר משמעותית את תהליך ההחלמה לשלושה חודשים.

לפעמים, מערכת החיסון של הגוף מגיבה בצורה מוגברת ומייצרת עודף קולגן ללא הרס של הקולגן המיותר. עודף הקולגן מאוגד על פני העור בצורה לא מאורגנת, נדחף כלפי מעלה ויוצר צלקת אדומה, מוגבהת ונוקשה, הידועה כצלקת אבנורמלית. לרקמה צלקתית אבנורמלית תכונות חדשות הגורמות לבעיות פיזיולוגיות ונפשיות – היא מגרדת, כואבת, רגישה, מגבילה את התנועה ולעיתים גורמת לבעיות שינה, דיכאון, חוסר בטחון והימנעות מפעילות יומיומית.

הזמן שלוקח לעור לרפא את עצמו ישתנה בהתאם לדרגת הפגיעה ותכונות נוספות כמו גיל, מיקום הצלקת, גנטיקה (למשל סוג העור וסוג הדם) והאם הפצע הזדהם. ככל שזמן ההחלמה מתארך, קיים סיכוי גדול יותר לצלקת בולטת. כיום, ניתן לטפל ולמנוע התפתחות צלקת אדומה ובולטת באמצעות קלו קוט.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר

היכן לרכוש?

ניתן לרכוש את מוצרי קלו קוט בכל רשתות הפארם, בבתי המרקחת הפרטיים, בבתי המרקחת של קופות החולים ובבתי המרקחת הדיגיטליים.

למה קלו קוט

נוסחת הסיליקון הייחודית של קלו קוט (Kelo-cote) פותחה במיוחד כמסייעת במניעה וטיפול בצלקות. במחקרים רפואיים הוכח שמריחה של קלו קוט על פני הצלקת יכולה למנוע התפתחות צלקת אדומה ובולטת ולהאיץ את קצב ההחלמה של הצלקת.​

הוראות שימוש​

למניעת התפתחות צלקת אדומה ובולטת יש להתחיל להשתמש בקלו קוט (Kelo Cote) לאחר סגירת הפצע ונפילת הגלד ו/או לאחר הוצאת התפרים – על עור סגור ויבש (שאינו מפריש).​

מחקרים קליניים​

קלו קוט (Kelo Cote) יעיל כמו יריעות סיליקון בטיפול בצלקות היפרטרופיות וקלואידיות, אך נח יותר לשימוש ומשפר היענות לטיפול.​