חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קלו-קוט גאה להוביל מהפכה: קיסריות לא מסתירות

צלקות מהניתוח הקיסרי נחשבו במשך שנים רבות למטרד שיש להסתיר, בכל מחיר. גם הניתוח עצמו, נחשב בעיני נשים רבות לאירוע שאולי היה עדיף להשאיר בעבר. פרויקט הצילום והתיעוד הייחודי, בהובלת המותג קלו קוט, שם בפרונט את הצלקת הקיסרית ואת הסיפור שמאחוריה – הוא קורא תיגר על מודל היופי המיושן והלא מציאותי, ומעניק לנשים שילדו בלידה קיסרית הזדמנות להישמע ולהראות את הצלקת, כפי שהיא נראית בחיים האמיתיים.

האגדה מספרת שהניתוח הקיסרי נקרא כך בזכות לידתו של יוליוס קיסר, שליט רומא, אבל האמת היא שהניתוח עצמו הומצא 700 שנה לפני לידת הקיסר המפורסם ואימו ככל הנראה ילדה אותו בלידה סטנדרטית.

מאז הלידות הקיסריות הראשונות חלפו אלפי שנים, היום יותר מ-20% מהלידות בישראל הן לידות קיסריות. חלקן נובעות משיקולים רפואיים ומחוסר ברירה, אך עבור נתח בלתי מבוטל מאוכלוסיית ה"קיסריות" זו הייתה 100% בחירה. למרות המספרים והעובדות בשטח, בעיני רבות, לידות קיסריות עדיין לא נחשבות לבחירה האופטימאלית עבור האם והתינוק.

משיחות עם נשים קיסריות, עולה שלידה קיסרית הייתה חוויה מורכבת ומפחידה עבורן, גם פיזית ובעיקר נפשית. בעוד שחלקן שלמות עם הניתוח הקיסרי שעברו, ואפילו בחרו בו מרצונן, קיימות רבות שמדווחות על רגשות של החמצה, אכזבה ואובדן אמון בגוף וביכולת ללדת. הצלקות שנשארות לאחר לידה קיסרית מזכירות לנשים את הלידה המורכבת. צלקת היא זיכרון כואב, שנושאת עימה מצד אחד חווית הבאת הילד לעולם, אך מצד שני שינוי חיצוני בגוף.

קיסריות כבר לא מסתירות – כך נולד הפרויקט פורץ הדרך

קבוצת הפייסבוק "קיסר נולד" נחשבת לאחד ממקורות הידע החביבים על נשים לקראת או אחרי ניתוח קיסרי. שם, בשיחה להוטה, אימהות טענו בתסכול שתמונות הנשים לאחר ניתוח קיסרי במאגרי תמונות מציגות בטן שטוחה לחלוטין, כזו שנראית שונה ממראה הבטן של מרבית הנשים שנושאות בצלקת ה"פאוץ'".

אנחנו בקלו קוט, שמתמחים גם בצלקות מניתוח קיסרי, החלטנו להרים את הכפפה ולהוביל פרויקט פורץ דרך, שקורא תיגר על מודל היופי המיושן והלא תמיד מציאותי – "קיסריות לא מסתירות": הפרויקט מעניק לנשים לאחר ניתוח קיסרי את הבמה. הן צולמו עם התינוקות שלהן תוך כדי הצגת הצלקות הקיסריות. נשים בכל המידות, במבחר גילים ומראות, כולן קיבלו את אור הזרקורים ואת ההזדמנות לספר על חווית הלידה שלהן, כי אין להן מה להסתיר. ילדת בלידה קיסרית? את ראויה ושווה לא פחות ממי שילדה בלידה "רגילה".

הדיון הלוהט שבעקבותיו יצא לדרך פרויקט "קיסריות לא מסתירות" החל בקהילת הפייסבוק "קיסר נולד" שמונה כיום כ- 28,000 חברות שילדו או עומדות ללדת בלידה קיסרית. אחד מהמסרים שעוברים בקהילה הוא שנשים שילדו בלידה קיסרית הן לביאות, שעברו לעיתים חוויות לידה לא פשוטה עם השלכות לכל החיים ועושות את המיטב עבור הבייבי שלהן.

מאחורי הקהילה עומדת יעל רותם, אם ל-3 קיסרים בעצמה. "אנחנו רוצות להעניק ולידציה לצלקת שנותרת לאחר הניתוח הקיסרי וכן לשינויים שהגוף עובר סביב המעבר לאימהות. לפי הסטטיסטיקה, יותר מ-20% מהלידות בישראל הן קיסריות, בחלקן אלקטיביות. יש מדי שנה כמה אלפי יולדות שעברו חוויה דומה, ולכן יצאנו ביוזמה הזו", היא אומרת.

ליעל חברו עוד 5 אימהות, כולן ילדו בלידה קיסרית, ולכל אחת הסיפור הייחודי שלה. כולן הגיעו לסטודיו "גברא" לצילום, שם צילמו אותן באווירה טבעית, בתמונות שמראות את הצלקות האמיתיות שלהן ואת התינוקות המתוקים שהן ילדו בלידה קיסרית.

צלקות הן חלק מהחיים, אבל אפשר לשפר את המראה שלהן – הנה מה שכדאי לדעת על קלו קוט

פרויקט "קיסריות לא מסתירות" מעניק לצלקות מהניתוח הקיסרי את הבמה ומחזיר את הכוח לידיים של נשים אמיתיות, אבל הרצון לנסות לטשטש את הצלקת הוא טבעי, ובהחלט יש מה לעשות אחרי הניתוח הקיסרי. החלמה מלאה מניתוח קיסרי עשויה לארוך מספר חודשים, אך גם לאחר ההחלמה לפעמים הצלקת נותרת אדומה, מוגבהת ולא יפה.

כדי למזער את הצלקת, ניתן להשתמש בקלו קוט תרסיס, במיוחד מאחר שאינו דורש מגע יד בצלקת ומתייבש במהירות (תוך 2-3 דקות) – הוא מקצר את משך זמן ההמתנה מרגע ההתזה ועד לרגע לבישת הבגד. קלו קוט הוא מוצר רפואי המאושר על ידי משרד הבריאות (אמ"ר).

איך קלו קוט משפיע על צלקות מניתוח קיסרי?

  • מסייע לקצר את תהליך החלמת הצלקת משנה וחצי, בדרך כלל, לכשלושה חודשים.
  • מסייע לשפר את מראה הצלקת: מרכך ומשטח אותה ומפחית אודם, כאב, גרד ונוקשות.
  • ממזער את הסיכון להתפתחות צלקת אבנורמלית (לא תקינה).

>> הכנסו לעמוד כתבו עלינו ותראו מה עוד כתבו על הפרויקט ברחבי הרשת

הרשמה לקבלת הניוזלטר

היכן לרכוש?

ניתן לרכוש את מוצרי קלו קוט בכל רשתות הפארם, בבתי המרקחת הפרטיים, בבתי המרקחת של קופות החולים ובבתי המרקחת הדיגיטליים.

למה קלו קוט

נוסחת הסיליקון הייחודית של קלו קוט (Kelo-cote) פותחה במיוחד כמסייעת במניעה וטיפול בצלקות. במחקרים רפואיים הוכח שמריחה של קלו קוט על פני הצלקת יכולה למנוע התפתחות צלקת אדומה ובולטת ולהאיץ את קצב ההחלמה של הצלקת.​

הוראות שימוש​

למניעת התפתחות צלקת אדומה ובולטת יש להתחיל להשתמש בקלו קוט (Kelo Cote) לאחר סגירת הפצע ונפילת הגלד ו/או לאחר הוצאת התפרים – על עור סגור ויבש (שאינו מפריש).​

מחקרים קליניים​

קלו קוט (Kelo Cote) יעיל כמו יריעות סיליקון בטיפול בצלקות היפרטרופיות וקלואידיות, אך נח יותר לשימוש ומשפר היענות לטיפול.​