חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

צלקת מניתוח קיסרי

ניתוח קיסרי (נקרא לעתים גם "לידת חתך"), הוא הליך ניתוחי בו חותכים את בטנה ורחמה של אישה הרה כדי להוציא מתוכם את העובר או העוברים ואת שלייתם.

ניתוח קיסרי יכול להיות מתוכנן מראש (ניתוח אלקטיבי) – אם אותרה מראש בעיה שמחייבת זאת או אם האישה מעוניינת בכך משיקולים שונים, והוא יכול להיות בלתי מתוכנן (דחוף ואף בהול) – אם מתעוררת בעיה בזמן תהליך הלידה.

קיימות גישות שונות לניתוח קיסרי, אך הדרך המקובלת ביותר כיום לבצעו הינה בחתך רוחבי נמוך, הן בדופן הבטן והן דרך הרחם. בעבר היו מקובלים ניתוחים קלאסיים, בהם החתך הוא חתך אורכי במרכז הבטן ולאורך הרחם.

בשתי הגישות תיווצר צלקת. צלקת עלולה לפגוע בדימוי הגוף, וכתוצאה מכך בדימוי העצמי. חוסר הנוחות שעלול להיגרם על ידי צלקת יכול להקשות על פעילויות שונות כמו הרמת משקל. החלמה מלאה מניתוח קיסרי עשויה לקחת מספר חודשים, אך גם לאחר ההחלמה לפעמים הצלקת נותרת אדומה, מוגבהת ולא יפה.

 

כדי למזער את הצלקת, יתכן שתעדיפי להשתמש בקלו קוט תרסיס, שכן הוא אינו דורש מגע יד ומתייבש במהירות (תוך 2-3 דקות) – מקצר את משך זמן ההמתנה מרגע הריסוס ועד לרגע לבישת הבגד.

שימוש בקלו קוט לטיפול בצלקת מניתוח קיסרי:

 

ריכזנו עבורכן מאמרים עם מידע חשוב שאולי יעניין אותך:

המילון הקיסרי לאימא המתחילה – כל מה שחשוב לדעת

איך תחליטי ותבחרי איפה ללדת בקיסרי?

הפתעה: "את הולכת לעבור ניתוח קיסרי" – איך התמודדתי

הרשמה לקבלת הניוזלטר

היכן לרכוש?

ניתן לרכוש את מוצרי קלו קוט בכל רשתות הפארם, בבתי המרקחת הפרטיים, בבתי המרקחת של קופות החולים ובבתי המרקחת הדיגיטליים.

למה קלו קוט

נוסחת הסיליקון הייחודית של קלו קוט (Kelo-cote) פותחה במיוחד כמסייעת במניעה וטיפול בצלקות. במחקרים רפואיים הוכח שמריחה של קלו קוט על פני הצלקת יכולה למנוע התפתחות צלקת אדומה ובולטת ולהאיץ את קצב ההחלמה של הצלקת.​

הוראות שימוש​

למניעת התפתחות צלקת אדומה ובולטת יש להתחיל להשתמש בקלו קוט (Kelo Cote) לאחר סגירת הפצע ונפילת הגלד ו/או לאחר הוצאת התפרים – על עור סגור ויבש (שאינו מפריש).​

מחקרים קליניים​

קלו קוט (Kelo Cote) יעיל כמו יריעות סיליקון בטיפול בצלקות היפרטרופיות וקלואידיות, אך נח יותר לשימוש ומשפר היענות לטיפול.​