חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טשטוש צלקות – 3 דברים שלא עושים

מה לא כדאי לעשות עם צלקות, כשרוצים לטשטש אותן (או לכל הפחות לא להחמיר את המצב)?

הנה 3 דברים שאולי לא חשבת שישפיעו על מראה הצלקת שלך, ואולי אפילו האמנת שיעזרו לה להיטשטש. אז באנו לנפץ כמה מיתוסים.

לחשוף את הצלקת לשמש

אין הרבה מה לחדש על השמש בישראל. בחורף היא מציצה מדי פעם ומלטפת, אבל בקיץ היא חמה ובוערת. כשחם, אפילו בימים הראשונים של האביב, רובנו רגילים ללכת בבגדים קצרים ובפנים חשופות. גם מי שלא משתזפים מתוך כוונה תחילה, נחשפים לשמש באופן יומיומי אגבי. לקרני השמש יש יתרון ברור עבור בריאות העור – בייצור ויטמין D, אבל יחד עם היתרון, מגיע סיכון בחשיפה ממושכת לקרני UV וכמובן לכוויות.

אבל כל מה שנכתב עד כאן, מתייחס לעור בריא. צלקות הן עניין מאתגר אפילו יותר. אם חשבת או שמעת פעם, שחשיפה לשמש או שיזוף עשויים לטשטש את ההבדלים בין העור הבריא לבין גבולות הצלקת ולהעניק לכל העור צבע אחיד, כדאי לך לדעת שההיפך הוא הנכון. חשיפה לשמש גורמת לשיזוף ולהתכהות העור. בעור רגיש, דק ועדין כמו צלקת, הצבע הכהה יהיה אפילו יותר בולט מהצבע שמסביבו, והצלקת תבלוט אפילו יותר. כשיש צלקת, יש להימנע מחשיפה לשמש ככל האפשר, וכשאין ברירה – להשתמש בקלו קוט UV שמכיל מסנן קרינה.

לגרד את הצלקת

כל גירוד של העור מסיר תאי עור רבים – חלקם ישנים ומתים, אך חלקם בריאים וחדשים, שהגיעו כדי להחליף את הישנים וליצור רקמת עור בריאה וחדשה. מכיוון שהחלמה של עור מצולק אורכת זמן רב (בין שנה לשנה וחצי), כל גירוד, פציעה או שפשוף, שמסירים תאי עור חדשים, עלולים לעכב את ההחלמה של הצלקת, ואפילו לגרום לה לבלוט ולהיראות פחות טוב. בצלקות היפרטרופיות, הגרד מגיע יחד עם הצלקת, כך שבמקרה הזה חשוב אפילו יותר להימנע מגירוד, ולפעול לקיצור משך ההחלמה. בשביל זה יש קלו קוט ג'ל סיליקון. 

לצפות שהצלקת תיעלם

אם קיווית שיקרה נס, והצלקות יעלמו – כדאי להנמיך ציפיות. צלקת לא נעלמת לעולם, והיא תישאר איתך תמיד. הבחירה אם להיזכר במקרה שגרם לה להיווצר בעצב או בשמחה – שלך בלבד. כל מקרה לגופו, ובזה יהיה לנו קשה לעזור. אבל כן נוכל לעזור לך להגיע למקסימום טישטוש של הצלקת, בעזרת קלו קוט ג'ל סיליקון, שנקבע כקו ראשון לטיפול, לפי ההנחיות הבינלאומיות לטיפול בצלקות.

בתחום הצלקות, ניסים לא קורים. עדיין. בינתיים עומדים לרשותך רק המדע וההתקדמות שלו במסע אל עבר ההחלמה הטובה ביותר, שתשאיר צלקת מינימלית ותטשטש צלקות קיימות. מתי מדענים יצליחו להגיע לשיטה שתעלים צלקות כליל? לא ברור עדיין, אבל כולנו מקווים שזה יקרה בהקדם האפשרי. עד אז – נותר לך רק להגן על הצלקת כדי למנוע החמרה, ולבחור את הקלו קוט שמתאים לך.

הרשמה לקבלת הניוזלטר

היכן לרכוש?

ניתן לרכוש את מוצרי קלו קוט בכל רשתות הפארם, בבתי המרקחת הפרטיים, בבתי המרקחת של קופות החולים ובבתי המרקחת הדיגיטליים.

למה קלו קוט

נוסחת הסיליקון הייחודית של קלו קוט (Kelo-cote) פותחה במיוחד כמסייעת במניעה וטיפול בצלקות. במחקרים רפואיים הוכח שמריחה של קלו קוט על פני הצלקת יכולה למנוע התפתחות צלקת אדומה ובולטת ולהאיץ את קצב ההחלמה של הצלקת.​

הוראות שימוש​

למניעת התפתחות צלקת אדומה ובולטת יש להתחיל להשתמש בקלו קוט (Kelo Cote) לאחר סגירת הפצע ונפילת הגלד ו/או לאחר הוצאת התפרים – על עור סגור ויבש (שאינו מפריש).​

מחקרים קליניים​

קלו קוט (Kelo Cote) יעיל כמו יריעות סיליקון בטיפול בצלקות היפרטרופיות וקלואידיות, אך נח יותר לשימוש ומשפר היענות לטיפול.​