חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך לטשטש צלקת מניתוח קיסרי ב-3 צעדים!

ילדת בלידה קיסרית או שאולי את מתכוננת אליה? בשעה טובה. כדאי שתדעי: יש דרך לסייע לטפל בצלקת ולמנוע התפתחות של צלקת אבנורמלית. ככה את יכולה לעשות את זה.

לידה היא תמיד דבר מרגש – החיים שלך בתקופה של שינוי, המשפחה גדלה וכל השגרה משתנה. כשמדברים על ניתוח קיסרי, יש עוד שינוי על הפרק: הצלקת שמשאירה מזכרת מהניתוח. אם את רוצה – חשוב שתדעי שיש דרך לסייע לטפל בה.

מה אפשר לעשות כדי לטשטש את המראה של הצלקת מהניתוח הקיסרי שלך?

באנו לעשות לך סדר. הנה כמה צעדים פשוטים שיסייע לך להפחית את הסיכון להיווצרות צלקת אדומה ו\או בולטת:

  1. שמרי על ניקיון הצלקת – לאחר שהצלקת מהקיסרי נסגרת, שטפי אותה בעדינות ובאופן קבוע עם סבון – בהתאם להנחיות שנתנו לך עם השחרור ממחלקת היולדות.
  2. הימנעי מלגרד או לגעת בתפרים כדי לא להפריע לתהליך הריפוי הטבעי המתרחש ברקמת הצלקת.
  3. הקפידי על תזונה נכונה – נכון, זה יכול להיות מאתגר לדאוג לעצמך לתזונה בריאה, במיוחד אחרי הלידה, אבל חשוב שתדעי שתזונה דלה ולא מאוזנת אינה מספקת את אבני הבניין הדרושות להחלמת הפצע ולמניעת זיהום. לתפריט עשיר בוויטמינים, מינרלים וחלבונים, תפקיד מרכזי בתהליך החלמת הפצע והיווצרות צלקת. במיוחד חשובה צריכת ויטמין A, ויטמין C, ויטמין E ואבץ.

כדי למזער את הצלקת, יתכן שתעדיפי להשתמש בקלו-קוט תרסיס, שכן הוא אינו דורש מגע יד ומתייבש במהירות (תוך 2-3 דקות) – מקצר את משך זמן ההמתנה מרגע ההתזה ועד לרגע לבישת הבגד.

שימוש בקלו קוט לטיפול בצלקת מניתוח קיסרי

  • ממזער את הסיכון להתפתחות צלקת אבנורמלית (אדומה ובולטת).

  • מקצר את תהליך החלמת הצלקת משנה וחצי, בדרך כלל, לכשלושה חודשים.

  • משפר את מראה הצלקת: מרכך ומשטח אותה ומפחית אודם, כאב, גרד ונוקשות.

קריאה נוספת

הרשמה לקבלת הניוזלטר

היכן לרכוש?

ניתן לרכוש את מוצרי קלו קוט בכל רשתות הפארם, בבתי המרקחת הפרטיים, בבתי המרקחת של קופות החולים ובבתי המרקחת הדיגיטליים.

למה קלו קוט

נוסחת הסיליקון הייחודית של קלו קוט (Kelo-cote) פותחה במיוחד כמסייעת במניעה וטיפול בצלקות. במחקרים רפואיים הוכח שמריחה של קלו קוט על פני הצלקת יכולה למנוע התפתחות צלקת אדומה ובולטת ולהאיץ את קצב ההחלמה של הצלקת.

הוראות שימוש

למניעת התפתחות צלקת אדומה ובולטת יש להתחיל להשתמש בקלו קוט (Kelo Cote) לאחר סגירת הפצע ונפילת הגלד ו/או לאחר הוצאת התפרים – על עור סגור ויבש (שאינו מפריש).

מחקרים קליניים

קלו קוט (Kelo Cote) יעיל כמו יריעות סיליקון בטיפול בצלקות היפרטרופיות וקלואידיות, אך נח יותר לשימוש ומשפר היענות לטיפול.