חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך מונעים ומטפלים בצלקות באיזורי גוף חשופים?

מה ההבדל בין סוגי הצלקות השונים? האם אחרי פציעה צריך לשמור על הצלקת מכוסה לכל החיים? מתי מומלץ להתחיל טיפול בצלקת? ואיך אפשר לשפר את המראה שלה גם כשהיא חשופה לשמש? כל זאת בכתבה הבאה

דנה, בת 36, החליטה לאמץ תחביב חדש: ריצה. היא התחילה עם אפליקציה למתחילים, השלימה קילומטר, זינקה לשניים ובלי להרגיש, השלימה מירוץ של 10 ק"מ.

הכל הלך לה טוב עד הסלע הקטן שחולל שינוי גדול בחייה: הסלע שעמד בדרכה ומבלי לשים לב, גרם לה למעוד וליפול. ברגעים הראשונים היא התפדחה מההשתטחות על הרצפה, אבל אחרי שהגיעה הביתה והסתכלה במראה היא הבינה: יש פה פצע רציני במצח, והוא לא קטן בכלל. תוך דקות הגיעו המחשבות על הצלקת שעלולה להישאר. למחשבות האלו הצטרפה עוד אחת, לא פחות גרועה: איך היא תמשיך לרוץ, כשידוע ששמש מזיקה מאוד לצלקות באזורים חשופים?

אחרי שדנה קראה לא מעט על טיפול בצלקות ואף התייעצה עם מדריכת הריצה, שנפלה בעצמה בעבר, האופטימיות חזרה אליה. אחרי שלושה חודשי שימוש בקלו קוט UV, הצלקת כמעט ולא נראית ומה עם דנה, אתם שואלים? מרגישה עם עצמה מעולה (וחזרה לרוץ בכל שעות היום).

בין אם מעדתם ונפצעתם, עברתם הליך קוסמטי או נשרטתם באופן שמותיר צלקת באיזור חשוף כמו פנים, צוואר וחזה עליון, חשוב שתדעו שיש מה לעשות ושכיום ניתן לטפל בצלקות ללא צורך במרשם רופא באמצעות מוצרים שתוכלו למצוא ברשתות הפארם השונות, בקופות החולים ובבתי המרקחת אונליין. 

אילו סוגי צלקות קיימים? וכיצד לשפר את המראה שלהן?

הצלקות העיקריות הן צלקות היפרטרופיות וצלקות קלואידיות. צלקות היפרטרופיות הנן מורמות מעל פני העור וצלקות קלואידיות מתפשטות על פני רקמה בריאה מעבר לגבולות הפצע. צלקות ככלל מושפעות מגנטיקה ומהשתייכות אתנית, כמו גם מחשיפה לאור השמש, שיוצרת היפרפיגמנטציה, והופכת את הצלקת לכהה יותר בהשוואה לעור שמסביב לה.

מכיוון שלחשיפה לשמש יש פוטנציאל נזק אדיר שיכול לפגום במראה העור בכלל ועל אזורים מצולקים בפרט, חשוב להימנע מחשיפה לשמש באזורי גוף שהצטלקו. אך מכיוון שאנחנו לא בוחרים את האיבר או את האזור בגוף בו ניפצע ובו תישאר צלקת, לעתים אין ברירה, והאזור יהיה חשוף לשמש. במדינת ישראל האתגר גדול, שכן אנחנו נהנים מכ-300 ימי שמש בשנה, ולכן חשוב להישמר מפני השמש לכל אורך השנה, אפילו בימים מעוננים. כדי להעניק לכם הגנה מקסימלית גם במקרים כאלה, פותח קלו קוט UV שגם מטפל בצלקות וגם מכיל מסנן קרינה SPF30, שמאפשר טיפול אפקטיבי במיוחד בצלקות הנמצאות באיזורים חשופים.

מתי מומלץ להתחיל טיפול בצלקות?

מומלץ להתחיל טיפול בצלקת מיד לאחר החלמת הפצע/ החתך- לאחר נפילת הגלד או הסרת התפרים/ סיכות וכשהמקום סגור ויבש (אינו מפריש).

קיים טיפול מוכח מחקרית לצלקות ולמניעתן

אחד הטיפולים הוותיקים בעולם ובישראל הוא קלו קוט. קלו קוט הנו ג'ל סיליקון המוכח כיעיל בשיפור הצבע, הצורה, המרקם והתחושה של צלקות. מחקר שנערך בארה"ב בחן את השפעתו של ג'ל סיליקון על צלקות כתוצאה מניתוח קוסמטי בקרב אוכלוסיית חולים, הוא נמשך שנה וחצי והשתתפו בו 128 משתתפים, מגילאי 15 עד 65, בעלי גווני עור שונים, לכולם היתה צלקת חדשה כתוצאה מניתוח פלסטי.

משתתפי המחקר טופלו בקלו קוט בלבד. הם נדרשו למרוח ג'ל על שטח הצלקת, פעמיים ביום, במשך 3 עד 6 חודשים. התוצאות הראו שיפור מובהק בצלקות שטופלו בקלו קוט, במיוחד בשלושת החודשים ראשונים, תסמיני הצלקת השתפרו משמעותית, במיוחד בגרד ורגישות הצלקת וכן נצפה שיפור מובהק באודם ובגמישות הצלקת במטופלים שסיימו את הטיפול. עם כאלו תוצאות, לא מפתיע שבשאלון שהועבר למשתתפים בסיום המחקר הטיפול בקלו קוט דורג כטוב עד מצוין בקרב 90% מהמטופלים.

למנוע ולטפל בצלקות. לשמור גם על העור. עם קלו קוט UV, לא צריך לבחור

ההנחיות הבינלאומיות העדכניות למניעה וטיפול בצלקות קובעות שיש להגן על הצלקת מפני קרינת השמש והגנה זו חיונית למניעה ולמזעור היפר-פיגמנטציה של צלקת (שינוי בצבע הצלקת ביחס לצבע העור שמסביבו). כעת יש לכם הזדמנות לא רק ליהנות מהיכולות של קלו קוט למניעת צלקות וטיפול בהן, אלא גם לשלב אותן עם הגנה על העור עם מסנן קרינה 30 UV. המוצר מתאים למניעה ולטיפול בצלקות הנגרמות מפציעות, ניתוחים, כוויות וטראומה ונמצאות באיזורים חשופים כגון פנים, צוואר וחזה עליון.

הרשמה לקבלת הניוזלטר

היכן לרכוש?

ניתן לרכוש את מוצרי קלו קוט בכל רשתות הפארם, בבתי המרקחת הפרטיים, בבתי המרקחת של קופות החולים ובבתי המרקחת הדיגיטליים.

למה קלו קוט

נוסחת הסיליקון הייחודית של קלו קוט (Kelo-cote) פותחה במיוחד כמסייעת במניעה וטיפול בצלקות. במחקרים רפואיים הוכח שמריחה של קלו קוט על פני הצלקת יכולה למנוע התפתחות צלקת אדומה ובולטת ולהאיץ את קצב ההחלמה של הצלקת.​

הוראות שימוש​

למניעת התפתחות צלקת אדומה ובולטת יש להתחיל להשתמש בקלו קוט (Kelo Cote) לאחר סגירת הפצע ונפילת הגלד ו/או לאחר הוצאת התפרים – על עור סגור ויבש (שאינו מפריש).​

מחקרים קליניים​

קלו קוט (Kelo Cote) יעיל כמו יריעות סיליקון בטיפול בצלקות היפרטרופיות וקלואידיות, אך נח יותר לשימוש ומשפר היענות לטיפול.​